Historie chovatelské stanice

     Pro představu o počátcích chovatelské stanice Bohemia Diplomat následuje výňatek z rozhovoru s panem Pavlem Horákem, který byl uveden ve Zpravodaji Klubu chovatelů foxteriérů v roce 2010:

    „Chovu a výcviku psů jsem se začal intenzívně věnovat po získání prvního loveckého lístku v roce 1966. Moje první chovatelské začátky patří plemenům anglických ohařů - třem fenám irských setrů a jedné pointře. Se všemi jsem absolvoval jarní a podzimní zkoušky, většinou velmi úspěšně, s irskou setrou Ajdou ze Staré kolonie i všestranné zkoušky. Největším úspěchem bylo 2. místo na jednom z prvních FT s irskou setrou Ajdou z Pozorky v roce 1969. Irských setrů byly v chovatelské stanici Diplomat odchovány tři vrhy. A v roce 1971 ještě vrh drsnosrstých jezevčíků.
     Vzhledem k měnícím se podmínkám v myslivosti, které souvisely s úbytkem drobné zvěře, jsem úplně odešel od ohařů a v roce 1974 si pořídil drsnosrstou foxteriérku Čarku z Rudolfova. Byla pracovně velmi spolehlivá na povrchu a v noře dobrá vyhaněčka. Následovalo několik dalších fen drsnosrstého foxteriéra - Majka z Kačerovky, Tornádo Samara ze Slovenska a dcera Samary Fanny Diplomat. Po malé přestávce jsem si v roce 1997 pořídil další fenu drsnosrstého foxteriéra Girl Tajfun, po ní mi zůstala v chovu Ambra Bohemia Diplomat a následně pak její dcery Chyra Bohemia Diplomat a Samara Bohemia Diplomat.“

Chovaná plemena

  •    border teriér  1992 - dosud
  •    drsnosrstý foxteriér  1974 - dosud
  •    irský setr  1967 - 2000
  •    pointer  1971 - 1980
  •    jezevčík  1969 - 1975

Chovatelská stanice byla původně registrována jako "Diplomat",
pro registarci v rámci FCI byl později použit název "Bohemia Diplomat",
který je používán dodnes.